Hamerský tenisový okruh

Hamerský tenisový okruh

Termíny na sezónu 2023/2024:

28.10.2023, 25.11.2023, 16.12.2023, 27.1.2024, 24.2.2024, 23.3.2024

 

Přihlašování telefonicky na +420 272 772 762 nebo osobně na recepci.

PRAVIDLA:

  • V zimní sezóně se hraje 6 turnajů ve čtyřhrách.
  • Okruhu se účastní libovolný počet hráčů; každý turnaj je limitován 48 dvojicemi pro čtyřhry, tzn. každá dvojice se může zúčastnit všech turnajů, může však i méně, třeba pouze jednoho. Minimální počet pro jeden turnaj je 12 dvojic. Pokud nebude tento počet přihlášen do čtvrtečního rána v týdnu, kdy se turnaj hraje, bude turnaj zrušen.
  • Dvojice se přihlašují do okruhu na recepci tím, že zaplatí jednorázově na vybraný turnaj čtyřher 1200 Kč / dvojici; tím se zaevidují (mají tak zaplaceno startovné na konkrétní turnaj).
  • Hraje se vyřazovacím systémem na minimálně 3 zápasy, porážka z předkola a z 1. a 2. kola hlavního hracího plánu znamená vyřazení z hlavního hracího plánu a postup do 1. útěchy, porážka z 1. útěchy v předkole a v 1. kole znamená dohrávku o umístění v 2. útěše. Porážka ve 3. kole hlavního hracího plánu znamená vyřazení z turnaje. Porážka ve 2. kole a dalších v 1. útěše a jakákoli porážka v 2. útěše znamenají úplné vyřazení z turnaje. Při počtu menším než 20 dvojic se turnaj zahajuje ve skupinách.
  • Zápasy se hrají na jeden set do 6 her, za stavu 6:6 TIE-BREAK. Hráči si zápasy rozhodují sami bez přítomnosti rozhodčího.
  • Na počátku všichni hráči mají BH 1; bodové zisky z turnajů:
    Nasazování dvojic – na prvním turnaji jsou dvojice nasazeny dle pořadí z minulého ročníku. Na druhém turnaji jsou již dvojice nasazovány podle umístění z prvního turnaje. Ty dvojice, které se prvního turnaje neúčastnily, mají automaticky 1 bod. Na všech dalších turnajích jsou dvojice nasazovány podle průběžného žebříčku z předchozích turnajů. Do hlavního hracího plánu a do 1. útěchy jsou dvojice nasazovány podle předtištěných šablon hracích plánů. Do 2. útěchy jsou dvojice nasazovány podle časového sledu ukončených zápasů; o nasazení dvojic rozhoduje ředitel turnaje.
  • Žebříčky se upravují do 3 pracovních dnů po turnaji a jsou vyvěšeny na WEBu i na viditelném místě na nástěnkách HAMR – TENIS.
  • Ceny dává HAMR-Sport a.s. a jsou určeny před zahájením každého turnaje okruhu následovně; na každém turnaji se oceňuje vítěz či vítězná dvojice, 2. a 3. místo; po ukončení všech turnajů bude zvlášť vyhlášen celkový vítěz čtyřher podle umístění v jednotlivých turnajích – tito celkoví vítězové ve čtyřhře dostanou zvláštní ceny.