Badminton - Braník

Badminton

 • Přijďte si zahrát badminton do našeho sportovního areálu s přáteli nebo badmintonovým trenérem!
  Ve sportovním areálu HAMR-Braník si můžete zahrát v nové, moderní, plně klimatizované hale s přístupem přímo ze šaten. K dispozici je 20 badmintonových kurtů s kvalitním povrchem. Pro ty, kteří nemají stálé soupeře, či si chtějí rozšířit okruh protihráčů je ideální “TUkas &  HAMR badminton liga”. Liga vám dává možnost hrát s novými soupeři.
 • Pro svou hru si můžete na recepcích zapůjčit rakety - půjčovné je 50 Kč na celou hrací dobu, 200 Kč budete potřebovat jako vratnou zálohu.
 • Hřiště lze rezervovat telefonicky (+420 244 462 470, +420 244 462 467), osobně na recepci areálu nebo On-line.
 • Závodní oddíl HAMR: www.hamrpraha.cz

 

Badminton

 • Badminton je individuální olympijský raketový sport. Při hře dva protivníci (respektive dvě dvojice) odpalují přes síť pomocí rakety péřový míček a snaží se donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území nebo neodehrání protivníkem správně zahraného míčku. Na rozdíl od tenisu se zde míček neodráží od země a je hrán vždy přímo z voleje.
 • Badminton je jeden z nejrychlejších raketových sportů. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Během jediného zápasu často naběhá až několik kilometrů. Maximální rychlost míčku za ideálních podmínek byla 565 km/h. Aktuálně platný světový rekord s touto rychlostí drží indický hráč Satwiksairaj Rankireddy ze dne 17.7.2023
 • Doložené záznamy o tomto sportu pocházejí ze 7. století, kdy Číňané provozovali hru zvanou Di-Dčijan-Dsi. Na podobném principu odbíjení péřového míčku se hrála v Japonsku hra Cibane a v Koreji se potom badmintonový předchůdce jmenoval Tije-Kiča-Ki. Mimo asijský kontinent byly badmintonu podobné hry provozovány i mezi Indiány Severní, Střední i Jižní Ameriky a dokonce i ve středověké Evropě, kde však byla časem tato hra zapomenuta.
 • Dějiny moderního badmintonu se začaly psát hrou nazývanou jako poona, pojmenovanou podle indického města Puna, kde jej okolo roku 1850 „objevili“ britští vojáci. Ti hru přivezli do Anglie, kde o deset let později, v roce 1850 získala své současné jméno. Isaac Spratt svůj pamflet, ve kterém popisoval hru provozovanou v Badminton House vévodou z Beufortu, pojmenoval „Badminton Battledore – a new game“.
 • V roce 1934 byla založena IBF (International Badminton Federation, Mezinárodní federace badmintonu), 24. září 2006 přejmenovaná na BWF (Badminton World Federation).
 • Od roku 1992 patří mezi olympijské sporty.

Fotogalerie: