Aktuální informace

Zlato a bronz pro SK HAMR z Mistrovství Evropy ve veslování

 

Obrovský úspěch zaznamenaly na Mistrovství Evropy v německém Essenu hned dvě veslařky SK HAMR. Na dvojce bez kormidelníka se Anička Šantrůčková, společně se svou kolegyní z VK Blesk, Eliškou Podrazilovou radovaly z TITULU Mistryň Evropy pro rok 2019!!! Zlaté medaile si na krk pověsily poté, co předvedly ve finálové jízdě famózní výkon a nedaly svým konkurentkám "ani čuchnout".

Aby toho nebylo málo, tak k titulu ME jsme přidali ještě bronzovou medaili v osmě! Za SK HAMR nastoupila do osmy ještě Vanda Nejedlová a spolu s dalšími závodnicemi si dojela pro krásné 3. místo!! Z Mistrovství Evropy v Essenu jsme si tak na HAMR přivezly hned dva cenné kovy! Je to tedy celkem 5 medailí z ME juniorů za krátkou existenci našeho klubu!!! Mikuláš Vybíral a Matyáš Vostatek uzavřeli výsledky z MEJ v podobě 8. místa z 2- juniorů!! Holčičky-kočičky a juníci-čuníci gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších závodů!!!! Zejména nezapomínejte na klubové závody a s tím spojené povinnosti (MČR, Vltava atd.)!!!

Adam Kapa, trenér SK HAMR, hodnotí své svěřence

Titul z ME ve veslování pro Aničku Šantrůčkovou a Elišku Podrazilovou je neskutečný úspěch. Co to pro Vás, jako trenéry, znamená?

Pro trenéry (Mgr. Luboše Ondráčka a Martina Podrazila) to znamená další práci směrem k MS juniorů, které se koná v Tokiu na konci srpna 2019. Samozřejmě to pro oba trenéry znamenalo užít si tu krátkou chvilku, když se holkám povedlo vyhrát a přebíraly medaile na vítězném platě. Kdyby u toho nepřekážel předseda ČVS D. Macháček, bylo by to taky lepší, nebo by alespoň mohl trenérům popřát a poděkovat, když vedle nich stojí dva metry. Na každý pád to na měsíční mzdě nic nemění

Anička a Eliška patří mezi závodnice, které sbírají úspěchy na domácí i mezinárodní scéně. Proč jsou podle tebe tak úspěšné? V čem je jejich síla?

Skromnost! TO je to, co z nich dělá skvělé závodnice. Poslouchají, co jim Luboš s Martinem řeknou (občas tedy ne na 100%). Rozumí si a jsou obě stejně praštěný "telátka", takže v tom je jejich síla.
Eliška je dravec a chce vyhrát! Anička prostě a jednoduše tahá!

V německém Essenu se kromě vítězství dvojky bez kormidelníka podařilo Vandě Nejedlové vybojovat na osmě bronz a dvojka bez kormidelníka juniorů Mikuláš Vybíral a Matyáš Vostatek se umístili na 8. místě. Jak hodnotíš výkony na ME všech těchto veslařů?

Začnu dvojkou juniorů. Kluci se těsně přes opravnou jízdu nedostali do finále A a těsně jim uniklo vítězství ve finále B. Z počátku měli kluci "mistrovskou" (to je taková nemoc, kterou občas mají junioři a i dospěláci, když si obléknout poprvé, nebo po dlouhé době reprezentační kombinézu), ale nakonec se z toho rychle dostali :) Jejich výsledek? Ukázali, že závodit dovedou a kdyby panovala ze strany ČVS větší přízeň a kluci neměli ME juniorů, jako svůj první "repre" start, tak jsem si jistý, že to bylo na finále A. Matyáš má ještě rok v juniorech, Mikuláš půjde příští rok do chlapů a tam si ho podám.

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.