Aktuální informace

Tisková konference k festivalu sportu - Sporťáček 2015

Tisková konference ke sportovní události Sporťáček 2015

V úterý 1. září se v restauraci Rohlík na Kavčích horách konala tisková konference ke svátku sportu nazvaném Sporťáček 2015. Letošní pátý ročník bude tuto sobotu hostit náš sportovní areál HAMR-Braník a každý návštěvník zažije netradiční sportovní podívanou.

Akce, která má přivést děti ke sportu a jejíž ambicí je měnit životy k lepšímu, nabízí na jednom místě a v jeden den průřez širokými možnostmi sportování. Sporťáček je po roce opět větší, koná se na více místech po celé republice a je podporován řadou významných sportovních osobností a partnerů. „Sporťáček má za úkol hlavně přivést co nejvíce dětí ke sportu. Letos se na HAMRu v Braníku představí 140 sportovních klubů se svými zástupci,“ řekl k letošnímu ročníku Sporťáčka v Praze jeho zakladatel Jakub Makalouš. „V sobotu na Sporťáčku dostanou rodiče a děti kompletní informace o tom, co všechno daný sport obnáší a co k němu patří,“ dodal Makalouš k nadcházejícímu víkendu. Novinkou pro letošní rok je tzv. zelená karta: „Tato karta slouží jako hlasovací lístek o nejlepší sport v daném regionu. Ve finále vždy vyhlásíme sport, který si návštěvníci sami zvolili. Kdo by si myslel, že vyhraje hokej nebo fotbal, byl by na omylu. Ve Zlíně vyhrála gymnastika, v Českých Budějovicích zase jóga. Uvidíme, jaký sport mají nejraději Pražané,“ řekl zakladatel projektu. Záštitu Sporťáčku vyjádřila také Praha. „Vedení Prahy má podporu sportu jako jednu ze svých hlavních priorit a Sporťáček je ideální příležitostí, jak svému slibu dostát. Hlavním smyslem tohoto projektu je pomoci rodičům a dětem vybrat vhodný sport. Základem sportu by měl být především tělocvik ve školách. Ten by měl dětem představit široké sportovní spektrum, které mají sportovní kluby následně rozvíjet,“ řekl o podoře Prahy jeden ze zastupitelů města Antonín Lébl.

Na letošním ročníku Sporťáčka v Braníku se dětem i dospělým představí spousta známých českých sportovních osobností. Své umění ukáže např. Freestyle motocrossový závodník Petr Pilát. „Sport je můj život, moje radost a nedokážu si představit, že bych mohl bez něj někdy být. Po každém zranění se snažím vrátit co nejdříve k tomu, co miluju. Rád bych, aby to takhle jako já vnímalo co nejvíce dětí. Letos si do Braníka vezmu 7 letého klučinu, který je ve svém věku mistr Rakouska a sám byl nadšený z toho, že se bude moci na Sporťáčku ukázat,“ řekl. K vidění budou ale také další známé osobnosti tuzemské sportovní scény. Mimo jiné i čerstvá vítězka letošního ročníku Mistrovství České republiky v plážovém volejbalu Kristýna Kolocová. Nezapomeňte, tuto sobotu, areál HAMR-Braník! Parádní podívaná a spousta sportovního adrenalinu na jednom místě, to bude SPORŤÁČEK 2015 v Praze.

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.