Aktuální informace

Rozhovor s vítězkou juniorské dvouhry na US OPEN 2014 a finalistkou Wimbledonu 2014 ve čtyřhře Marií Bouzkovou

Vítězka Grand Slamu US OPEN 2014 ve dvouhře a finalistka Wimbledonu 2014 ve čtyřhře Marie Bouzková

Maruško, stále častěji tě vídám na našich tenisových kurtech a dalších sportovištích, jak dlouho a často už u nás hraješ, nebo trénuješ?

Poprvé jsem se na HAMRu objevila už v době, kdy jsem ještě hrála žákovské zápasy. Občas jsem zde hrála turnaj. Povětšinou jsem se objevovala v Záběhlicích, ale také v Braníku jsem odehrála pár zápasů. Na HAMRu teď trénuji 2 roky a také díky zázemí, které zde mám, jsem dosáhla značných úspěchů na světových turnajích.

Maruško, asi klasická otázka na úvod, od kolika let se věnuješ tenisu?

S tenisem jsem začala hodně brzy. Je to asi tím, že celá moje rodina ho hraje a všichni chtěli, abych se mu i já aktivně věnovala. Mě tenis hodně bavil a baví i teď. Začala jsem s ním ale už v době, kdy mi byly asi tři roky. Samozřejmě jsem začínala jako každé malé dítě, žádné velké tréninky. Držení rakety a hry s míčkem, to byly mé začátky.

Hraješ raději singly, nebo debly?

Určitě mám raději singly. Debly jsou pro mě spíš taková zábava. Vnímám to jako uvolnění od té běžné tenisové zátěže. Čtyřhra má úplně jinou atmosféru, než dvouhra a ráda si ji také občas zahraju.

Každý tenista má svůj oblíbený povrch, který je ten tvůj?

Můj nejoblíbenější povrch je určitě beton. Ten mi vyhovuje a ráda na něm hraju. Minulý rok jsem si zahrála i na Wimbledonu a tráva mi také sedla a docela jsem si ji oblíbila.

Zmínila jsi loňský rok a Wimbledon. Vyhrála jsi navíc juniorskou dvouhru na Grand Slamu US OPEN a ve čtyřhře jsi okusila finále na slavném Wimbledonu, jaký úspěch je pro Tebe cennější?

Pro mě je zaručeně cennější výhra v singlu na US OPEN. To byl v mé dosavadní kariéře největší úspěch v juniorech. Doufám, že i v dospělé ženské kategorii navážu na tento výsledek a přidám do sbírky nějaký další.

V aktuálním žebříčku WTA (13. 7. 2015) jsi 367. hráčka na světě, to je na Tvůj věk skutečně skvělé umístění. Je pro tebe osobně pozice na žebříčku důležitá?

Ano, je. Asi jako pro každého sportovce, který dělá sport vrcholově. Ráda bych se ještě v letošním roce pokusila o vylepšení pozic. Do konce sezóny mám ještě nějaké body na obhajobu a můj hlavní cíl bude tyto body obhájit. Metu, kterou jsem si pro letošní rok stanovila je probojovat se až do TOP 300.

Jak se ti daří spojit školu s náročným tenisovým / sportovním programem? A kde v současné době studuješ?

Je pravda, že školy mám hodně. Studuji dálkově střední školu v Americe a učení je tam opravdu dost. Školu navíc kombinuji s tréninky a turnaji, ale do teď jsem neměla se studiem problém, vše zatím zvládám.

Tenisté jsou pověstní svými rituály, jak jsi na tom s nimi ty, máš nějaký, bez kterého bys na kurt nešla?

Ano, mám také své rituály, které zásadně neporušuji. Především před zápasem dělám stále dokola to samé. Dávám si třeba pořád stejné jídlo a snažím se dodržovat určitý řád. Když to funguje, tak proč to měnit.

Tenisové turnaje jsou náročné na cestování, jak se ve svém věku vyrovnáváš s častými přesuny?

Je pravda, že když jsem zrovna v Praze, tak to je stejné, jako bych tu nebyla. Ale na cestování si člověk zvykne, je to součástí života každého tenisty a všichni se s tím musíme nějak vypořádat. Já jsem si cestování oblíbila, moc ráda poznávám nová místa a nové lidi. 

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.