Aktuální informace

Reportáž z UNIQA MČR v plážovém volejbalu mužů a žen 2015

Vítězové letošního ročníku UNIQA MČR v plážovém volejbalu mužů a žen 2015

Ve sportovním areálu HAMR-Záběhlice se v pátek rozběhlo UNIQA MČR v plážovém volejbale mužů a žen. Program prvního dne zahájily ženy a po odehrání úvodního kola přišly na řadu zápasy mužů. Do areálu si hned na začátek turnaje našlo cestu na tento beachvolejbalový svátek spoustu fanoušků, kteří mohli sledovat od prvního míče kvalitní a dramatickou podívanou.

Druhý den plynule navázal na parádní volejbalovou show. Sobotní odpoledne vyvrcholilo v záběhlickém areálu boji o postup do závěrečné části turnaje, semifinálových a finálových bojů na hřišti u obchodního Centra Černý Most. Do nedělního programu se po vyrovnaných zápasech nakonec dostaly mužské dvojice David Kufa s Davidem Lencem, Jindřich Weiss s Martinem Tichým, Petr Beneš s Michalem Bízou a Robert Kufa s Honzou Dumkem. Mezi ženami si postup do semifinále vybojovaly Vendula Haragová s Michaelou Formánkovou, Diana Žolnerčíková s Martinou Jakubšovou, Eliška Gálová se Šárkou Nakládalovou a Hanka Skalníková s Kristýnou Kolocovou.

Úvodní nedělní semifinálové zápasy na centrálním kurtu CČM obstaraly ženy a po nich rozehrály svá utkání také muži. Do finále nakonec po velkých bojích postoupily Kristýna Kolocová s Hankou Skalníkovou a Vendula Haragová s Michaelou Formánkovou. Mezi muži si finále zahráli Robert Kufa s Honzou Dumkem a proti nim se postavili Davidové Kufa a Lenc. V prvním finále, které odstartovalo v 18:30, a přímým přenosem jej vysílala televize ČT Sport, se představily ženy. Z titulu se po setech 21:14 a 21:15 radovala dvojice Kristýna Kolocová a Hanka Skalníková. Bronzové medaile vybojovaly Eliška Gálová se Šárkou Nakládalovou. Mužské finále, které nabídlo sourozenecký souboj Roberta a Davida Kufových, bylo oproti tomu ženskému o poznání dramatičtější. První set s převahou ovládli Davidové Kufa a Lenc 21:16, ale favorité Robert Kufa s Honzou Dumkem odpověděli výhrou ve druhé sadě v poměru 21:19. V rozhodujícím třetím setu několikrát Kufa s Dumkem neudrželi dvoubodový náskok, ale i tak si vypracovali dva mečboly. Ani ty však k vítězství nakonec nestačily. Mečbol (svůj čtvrtý v utkání) nakonec proměnili Davidové Kufa s Lencem a zakončili tak Mistrovství ČR třetím setem v poměru 20:18. Bronzovou medaili mezi muži získali Petr Beneš s Michalem Bízou.

Letošní ročník nabídl především v našem sportovním areálu v pražských Záběhlicích dramatické a vyrovnané zápasy a opět se ukázalo, že pořadatelství takto velké akce nedělá našim organizátorům žádný problém. Velké poděkování patří všem dobrovolníkům - podavačům, zametačům a skórerům a nemalý dík míří také za partnery, kteří náš turnaj podpořili.

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.