Aktuální informace

Minitenis

Přihláška do TENISOVÉ ŠKOLY, MINITENISU

přihlášku do školy naleznete ZDE

Návod na vyplění přihlášky najdete ZDE:


MINITENIS HAMR zima 2022/2023

Jaký je vhodný věk pro minitenis?

V této sezóně trénují minitenis děti ročníků 2016, 2017 a 2018.

Kolik dětí ve skupině trénuje?

V minitenisové škole HAMR je maximální počet dětí na jednoho trenéra 4. Jdeme cestou kvalitní individuální péče o každého malého tenistu, která je tímto ideálním poměrem trenér/hráči zaručena. Je samozřejmě na vyžádání i možnost tréninků jednotlivců nebo ve dvojici.

Kolik hodin týdně trénovat?

Naše dlouholeté zkušenosti ukazují, že děti, které hrají 1x týdně, se seznámí během zimního tréninkového cyklu se základy tenisu a získají základní představu o tenise. Děti, které hrají 2x týdně se nenásilným způsobem neustále zlepšují a jsou schopné již po několika týdnech odehrát první cvičné zápasy. Děti trénující 3x týdně se velmi brzy začleňují mezi závodní hráče, kteří získávají úspěchy na minitenisových turnajích organizovaných Českým tenisovým svazem. Trénink 4x týdně nedoporučujeme, v tomto věku se jedná o ranou specializaci a přetížení, které dlouhodobému rozvoji neprospívá. Pro děti jsou ovšem vhodné další doplňkové míčové sporty – beachvolejbal, fotbal, badminton, gymnastika, atletika, plavání atd. Dále doporučujeme účast na cvičných turnajích, které v průběhu sezóny pořádají trenéři minitenisu. Více informací u Pavla Křivánka, šéftrenéra tenisu SK HAMR.

Co je minitenis?

Minitenis je "zmenšený tenis", který umožňuje dětem ve věku od 5 do 7 let hrát tenis podobně, jako hrají dospělí na velkém dvorci. Je to osvědčený metodický prostředek výuky, který pomáhá dítěti lépe se adaptovat na herní podmínky. Dává tak dobrý předpoklad pro klidný „vstup dítěte do velkého tenisu“ v pozdějším věku. Minitenis se hraje na šířku kurtu a přes nižší síť. Míče se používají lehčí a měkčí, děti hrají kratšími a lehčími raketami, které dovolují trénink všech úderů a herních činností. Malí hráči mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec jako dospělí na dvorec velký. Po několika měsících tréninku jsou již děti schopné hrát cvičné minitenisové zápasy, které Hamr také organizuje. Český tenisový svaz organizuje během celého roku v předem stanovených termínech turnaje pro tuto věkovou kategorii, děti se mohou tedy téměř každý týden zúčastnit minitenisového turnaje. Soutěže družstev se hrají jednorázově v září každého roku a vítězná družstva pak postupují do celorepublikového finále.

Trenérský tým minitenisu HAMR

Pro věkovou kategorii minitenis jsme na HAMRU vyčlenili skupinu trenérů, kteří se na tento typ tréninků specializují. Vytvořili jsme ucelený tréninkový systém, který pokrývá celou sezónu a zajišťuje rovnoměrný rozvoj všech dovedností. Trenéři mají předem připravené jednotlivé tréninkové jednotky, podle kterých postupují. Trenérský tým minitenisu podstupuje pravidelná školení a tento systém neustále zdokonaluje. Skupinky dětí jsme zmenšili na maximální počet 4, tím je zaručena individuální péče. Budeme pro děti opět o víkendech i během týdne pořádat cvičné turnaje, srovnávací testy a organizovat společné výjezdy na turnaje. Pro zájemce nabízíme rovněž kondiční tréninky. Pro vybrané děti budeme opět pořádat v průběhu roku víkendová soustředění.

Pro více informací kontaktujte šéftrenéra tenisu Pavla Křivánka, 731 690 941.

Dosavadní úspěchy minitenisu HAMR

S vedením a trénováním minitenisu máme již čtrnáctiletou zkušenost, která se odráží v profesionální, zábavné a úspěšné formě našich tréninků. Naše minitenisová škola patří k největším v České republice. Družstva SK HAMR se pravidelně zúčastňují přeborů Prahy. HAMR již získal titul Přeborník Prahy a naši hráči v týmu Prahy mistr České republiky. V letošním roce náš tým obsadil na Přeboru Prahy 2. místo. Potvrzuje se nám a zúročuje kvalitní péče o nejmenší hráče, kteří následně přecházejí do vyšších věkových kategorií. Děti hrající za HAMR jsou naši odchovanci, kteří prošli tréninkovým procesem minitenisu. Nesmírně nás těší, že kvalitní základy položené v minitenisu se odrážejí v plynulém a úspěšném přechodu našich hráčů do vyšších věkových kategorií. V individuálních soutěžích naši minitenisté opakovaně přivážejí medaile z turnajů po celé ČR, v letošní sezóně naši síň slávy již ozdobilo mnoho zlatých, stříbrných a bronzových medailí.

Doporučení pro zimní sezónu 2022/2023

Poraďte se s našimi trenéry nebo se šéftrenérem HAMRU Pavlem Křivánkem (pavel.krivanek@hamrsport.cz , 731 690 941) co by bylo pro rozvoj vašeho dítěte optimální, jak by mělo být zapojené do tréninků, aby cíl, který společně s trenérem pro dítě stanovíte, mohl být naplněn. Rádi Vám poradíme s týdenním objemem hodin, skladbou tréninku a eventuálních doplňkových aktivit, s organizací turnajů i výběrem správné rakety.

Jak postupovat při objednání minitenisu HAMR

Vyplňte zápisový formulář ZDE včetně návrhu možných termínů (tzn. časů, ve kterých má hráč zájem hrát) a zadejte několik možností, neboť tím se zvyšuje pravděpodobnost umístění Vašeho dítěte. Požadavek Vám potvrdíme mailem, telefonicky, sms nebo osobně a zároveň Vám sdělíme datum, do kdy je nutné si na recepci vyzvednout a podepsat objednávku.

Tréninky minitenisu probíhají každý den od 13:00-13:50 a od 14:00-14:50. Pozdější termíny jsou předmětem individuální domluvy.

Objednávka - základní informace

  1. Objednávku lze realizovat pouze on-line formou. Zápisový formulář naleznete ZDE
  2. Objednávky jsou přijímány pouze na celé tréninkové jednotky.
  3. Platby za MT se řídí platným ceníkem pro zimu 2021/2022
  4. Platnost objednávky: za platnou objednávku se považuje platba všech jejích objednatelů
  5. V případě zrušení objednávky jedním nebo více hráči ve skupině, budou zbývající hráči na tuto skutečnost upozorněni do 14 dnů od zahájení sezóny a požádáni o doplatek, přesunutí na jiný termín nebo zkrácení sezóny.
  6. Nedílnou součástí této objednávky jsou „Všeobecné obchodní podmínky“, které si můžete vyžádat na recepci.

Systém náhrad:

SK HAMR neposkytuje v minitenisu náhrady neodehraných hodin.

CENÍK

ceník

ceník

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.