Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Aktuální informace

Renault Kiger show-car: zcela nové SUV pro Indii
 

 

  • Díky dynamickým a plynulým křivkám vyzařujícím energii a požitek z jízdy, představuje Kiger show-car zcela nové malé SUV, které je hbité i sportovní.

 

  • S méně než 4 metry je Kiger předobrazem nového, kompaktního modelu pro indický trh.

 

  • Sériový vůz, který vzejde z tohoto prototypu bude novým přínosem pro současný sortiment vozů Renault v Indii, doplní tak modely Kwid, Duster a Triber.

 

Představením prototypu Kiger nechává Renault nahlédnout do budoucnosti zcela nového modelu v indické nabídce: originálního SUV, vystihujícího očekávání a potřeby zákazníků, kteří projevují stále větší zálibu ve stylu, dynamice, inovaci a originalitě.

Indie je již několik let jedním z nejatraktivnějších automobilových trhů na světě. Renault tento potenciál identifikoval a v Indii působí od roku 2005. Místnímu trhu přizpůsobil úspěšné modely, jako je Duster, a představením originálních produktů, jako jsou Kwid a Triber, způsobil revoluci v některých segmentech. Kiger je dalším krokem k posílení přítomnosti značky Renault v Indii.

 

Malé poutavé SUV s odzbrojujícím vzhledem

 

Zrozen ze spolupráce francouzského a indického designového oddělení značky Renault, Kiger představuje SUV dobrodružného vzezření, vyzařující atraktivní energii, která upoutá pozornost a zůstane v mysli. Se svou DNA je předurčen do městské „džungle“, stejně jako do otevřené krajiny.

 

Kiger na první pohled zaujme výrazněji tvarovanou kapotou, nízkým čelním sklem a částečným efektem plovoucí střechy se střešním nosičem. Zužující se zrcátka na obou stranách připomínají křídla letadla. Vzadu je střešní okno zakončeno spojlerem, což vozu dodává velice vzdušný vzhled.

 

Spodní část je mohutnější a bytelnější, 19palcová kola orámovaná velkými hranatými blatníky dodávají vnějšímu vzhledu sílu. Světlá výška 210 mm se zesíleným podvozkem a výraznými křivkami potvrzuje dobrodružného ducha tohoto SUV. Sportovní stránka je podtržena dvojitými, na střed umístěnými koncovkami výfuku..

 

,,Spolupráce francouzských a indických designérů bylo tím nejlepším způsobem, jak uspokojit potřeby a očekávání klientely, která nachází stále větší zalíbení ve stylu, dynamice a inovaci. Stejně jako u modelu Triber, i nyní opět dokazujeme naši schopnost inovovat a nabízíme nový model s dvojí osobností, do města i mimo něj. Prototyp ZHBC (Kiger) je modelu, který budeme v budoucnu vyrábět, velice blízký.”Laurens van den Acker, výkonný víceprezident, korporátní design Groupe Renault

 

Vyvinutá v Indii speciálně pro tento prototyp, zelená barva ,,Aurora borealis” se mění podle světla a úhlu pohledu. Je vyzdobena tajemnými modrými a fialovými odlesky, díky nimž je automobil stejně tak zajímavý, jako je svůdný. Podsvícené detaily zvýrazňují některé hliníkové prvky, jako jsou dveře a kliky, detaily nárazníku, lišty s vykládanou dekorací, i obrysy loga.

 

Kiger je doplněn také dvoustupňovými LED světlomety, podobnými těm, které se loni objevily na novém modelu Kwid, a zelenými směrovými světly. Vzadu světlomety s dvojitým C signalizují, že Kiger patří pod značku Renault a vytváří světelný podpis, který je předobrazem sériového modelu.

 

Přínos pro Renault v Indii

 

Jakožto přední evropský výrobce s distribucí v Indii Renault neustále posiluje svou přítomnost na trhu. Předvídá změny v automobilovém průmyslu a stále naslouchá požadavkům indických zákazníků.  

 

S prototypem Kiger Renault zahajuje novou éru. Výrobní model, jemuž předchází, bude cílit na zákazníky ze segmentu B, hledající inovaci a modernost, kteří představují 51 % indického trhu. Je dostatečně kompaktní, aby se vešel kamkoli a překvapivě prostorný pro celou rodinu. Proto bude jeho hřištěm především město, zároveň si ale dokáže poradit i s venkovským terénem.

 

,,Indie je druhou nejlidnatější zemí světa a také jednou z nejrychleji rostoucích zemí. Díky modelům Duster, Kwid a Triber je Renault v Indii přední evropskou značkou. Renault Kiger, kompaktní SUV s méně než 4 metry, odlišné od těch, které dnes na silnicích vidíme, posílí naši přítomnost na trhu a pomůže nám získat nové zákazníky.“ Fabrice Cambolive, víceprezident, předseda pro oblast Afriky, Středního východu, Indie a Pacifiku – Groupe Renault

 

Sériová verze tohoto prototypu, navržená a vyvinutá pro Indii, je odpovědí na potřeby zákazníků, kteří hledají kompaktní SUV a Renault díky němu osloví novou klientelu. Vůz bude také exportován na některé vybrané trhy mimo indické hranice.

 

 

O značce Renault

Renault je globální značka skupiny, která je dostupná ve 134 zemích a prodává ji více než 12 000 prodejců. Jakožto přední francouzská značka ve světě se Renault vždy snažil přetvořit mobilitu pomocí vývoje inovativních konceptů. Modely značky svými lákavými, svůdnými tvary usnadňují životy jejich řidičům díky své všestrannosti, konektivitě a intuitivním funkcím. Renault denně pracuje na inovacích, aby zákazníkům usnadnil každodenní život a oni tak mohli žít své životy naplno.Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.