Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Aktuální informace

Mistrovství České republiky v plážovém volejbalu družstev

Mistrem České republiky v plážovém volejbalu se stal tým Vavřinec Kladno. V dramatickém finále turnaje ČEZ Final Four porazilo Kladno favorizovaný Beachklub Strahov 3:2 na zápasy a získalo historicky první titul mistrů republiky. Na třetím místě skončil Beachklub Ládví.

ČEZ Final Four a historicky první titul mistrů republiky v plážovém volejbalu vyhrál tým Vavřinec Kladno. V sestavě s Eliškou Gálovou (mistryní střední Evropy z roku 2015 a pátou z Evropských her v Baku) nebo Sárou Olivovou kladenští porazili Beachklub Strahov s aktuálně nejlepším českým párem Perušič(Schweiner nebo s Annou Dostálovou, sestrou stříbrného olympionika Josefa Dostála. Na třetím místě se umístil domácí Beachklub Ládví s extraligovým smečařem Stanislavem Vachouškem.

Po prvních dvou finálových zápasech mužských týmů vedl Strahov 2:0 na zápasy. Nejlepší česká dvojice Perušič/Schweiner porazila kladenské Davida s Gálou 2:1 v tiebreaku a to samé se povedlo i druhé strahovské dvojici Pála/Mysliveček, která jednoznačně vyhrála 2:0 nad Lencem s Jirounkem. Jasně rozehrané finále dostalo dramatickou zápletku v utkání ženských dvojek. Kladenská dvojice Dostálová/Housková s přehledem porazila strahovský pár Kamešová/Konýčková a snížila na 1:2. V druhém ženském utkání začaly lépe strahovské Dostálová s Kolouchovou, které vyhrály první set 21:12. Na začátku druhého setu si kladenské soupeřky Gálová s Olivovou vytvořily malý náskok, který udržely až do konce setu a zvítězily v dramatické koncovce 21:18. Rozhodující tiebreak vyhrála kladenská dvojice a srovnala tak stav finále na 2:2. Rozhodující pátý bod, prémiový titul mistrů republiky a šek na 15 tisíc korun získala pro Kladno mixová dvojice David/Gálová, která zdolala Perušiče s Dostálovou 2:0 na sety.

V utkání o bronz jednoznačně dominoval domácí Beachklub Ládví, který porazil 5:0 Prague Beach Team.

Mistrovství ČR klubů v plážovém volejbalu - ČEZ Final Four v pražském Beachklubu Ládví se hrálo na podobném principu jako tenisový Hopmanův pohár. Za každý tým hrály dvě mužské a dvě ženské dvojice. Nejprve změřily své síly mužské páry a pak ženské dvojice. Rozhodující pátý zápas pak sehrály mixové páry.

Sobotní program ČEZ Final Four zpestřil rodinný sportovní festival Taťka Fest. Malé děti si vyzkoušely kromě plážového volejbalu, lukostřelbu, tenis, box, sebeobranu, učily se recyklovat odpadky, uhasit požár nebo v ČEZ Energy zóně soutěžily o ceny. Pro dospělé byla připravena mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem, díky které mohl každý divák přispět svým pohybem dobré věci.

Generálním partnerem ČEZ FINAL FOUR - mistrovství ČR klubů v plážovém volejbalu je skupina ČEZ, partnery turnaje jsou Staropramen Cool, Hlavní město Praha a Městská část Praha 8.

Autoři: Jan Herget a Michal Mezera

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.