Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Aktuální informace

Beachliga v pražské metropoli

Beachliga v metropoli produkuje tisíce nových volejbalistů

Zájem o plážový volejbal v Česku roste i díky unikátnímu projektu Česká asociace beachvolejbalových klubů. Potvrzuje to bilance uplynulého ročníku Pražské junior beachligy, které se zúčastnilo 2500 hráčů. „Rozšiřujeme tím členskou základnu Českého volejbalového svazu," upozornil olympionik Martin Lébl, který je tváří projektu.


Největší beachvolejbalová soutěž mládeže v Česku probíhá po celý školní rok, turnaje jsou na programu každý měsíc od září do června. Účastníci Pražské junior beachligy jsou rozděleni do pěti věkových kategorií, nejmenší beachvolejbalisté jsou desetiletí a mladší, nejstarší kategorie zahrnuje hráče do dvaceti let. „Tohle je první generace dětí, které jsme přivedli rovnou k beachvolejbalu, nezačínají tedy svou sportovní dráhu šestkovým volejbalem," doplnil Martin Lébl. „Můžou pak u beache zůstat, anebo přejít právě k šestkovému volejbalu."

Turnaje juniorské beachligy se konají na vyhlášených místech české metropole. Česká asociace beachvolejbalových klubů využívá spolupráci s kluby, které sdružuje. Uplynulý ročník hostilo celkem devět areálů, například ABC Braník, Beachklub Ládví, Sportovní areály HAMR, Beachklub Praha Pankrác, Beach club Strahov či Prague beach team Střešovice.

Bezvadně rozjetá série turnajů v Praze má být odrazovým můstkem pro dosažení hlavního cíle projektu. Tím je rozvoj beachvolejbalu nejen v hlavním městě, ale i po celém Česku. „Naším záměrem je dostat beachligu do dalších krajů," potvrdil Lébl. „Úspěšná jednání probíhají v okresech Kladno a Pelhřimov a také v Brně, kde by se měla soutěž rozjet už v příštím školním roce." Podrobné informace o projektu nabízejí stránky www.beachliga.cz.

 

Autor: Tomáš Klement, Michal Mezera

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.