Tenisoví hráči Akademie HAMR patří mezi TOP hráče ČR

Tenisová sezóna je za námi a body z ní jsou již sečteny. Nastala tak doba na rekapitulaci uplynulého roku a nutno říci, že letošní rok byl pro naše hráče více než úspěšný. Níže přinášíme výčet nejlepších výsledků v jednotlivých kategoriích.

Petr Nouza se v letošním roce poprvé soustředil na kategorii dospělých, a to přesto, že spadá stále do kategorie dorostenců. Jeho skvělé výsledky mu vynesly neuvěřitelné 28. místo na žebříčku.

Jiří Nouza, i přes vynucenou letní pauzu, kdy musel kvůli zranění vynechat několik turnajů, se vešel do první stovky a obsadil tak 97. pozici.

Marek Dubský se v letošní sezóně zaměřil především na dorostenecké turnaje. Podařilo se mu splnit svůj předsezónní cíl a ve svém ročníku se umístil na 3. místě v republice. Marek je jedním z pěti hráčů, kteří mají v žebříčku nejvyšší bodové hodnocení 60 bodů.

V dorostu se dařilo také dalším hráčkám hamerské Akademie. Soňa Křtěnová se vyhoupla až na 55. příčku a Alici Rusové patří 86. místo.

Tadeáš Hošna se jako starší žák s výsledkem 35 bodů zařadil na 37. místo. Tobiáš Hájek se soustředil především na kategorii dorostu a turnaje starších žáků tak zůstaly v pozadí, i tak si ale zapsal krásných 25 bodů do žebříčku. Oba tito borci získali navíc v letošním roce v dorostu 12 bodů.

Velkou radost nám v letošní sezóně udělali také mladší žáci a od letošní zimy noví členové tenisové Akademie. Nejlépe se umístil Jan Fáček, který získal 35 bodů, čemuž odpovídá 71. pozice. Jakub Voleský získal 30 bodů, Kryštof Rybín 25 bodů a Tobiáš Brož potom 20 bodů. Mezi dívkami se velmi vysoko umístila Kateřina Charvátová, která skončila se 45 body na 30. místě v ČR. Katka se u nás připravuje jen částečně. Velmi vysoko se letos dostala také Nikola Bořová, která nasbírala 30 bodů a Bára Heřmanová 25 bodů. Kromě Nikoly budou ještě všichni jeden rok v kategorii mladších žáků a dá se tedy čekat, že v této kategorii bude HAMR dost silný i v příštím roce.