Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Aktuální informace o užívání sportovišť - Aktuální informace o náhradách - Rozvoz jídel – online objednávka

PARDUBICKÁ JUNIORKA 2016

Mistrovství České republiky staršího dorostu v tenise, neoficiálně Pardubická juniorka (dříve také Dorostenecké mistrovství ČSSR v tenise), je tradiční tenisový juniorský turnaj, který je ve východočeských Pardubicích pořádán každoročně již od roku 1926 (neoficiálně již od roku 1924) na kurtech klubu LTC Pardubice. Mezi vítězi se nachází řada pozdějších grandslamových šampiónů a také dvě singlové světové jedničky – ženská Martina Navrátilová (1972) a mužská Ivan Lendl (1976).

Pardubickou juniorku ovládli i všichni wimbledonští vítězové ve dvouhře, kteří se narodili na českém území - Jan Kodeš, Jana Novotná a Petra Kvitová, jakož i dva poražení wimbledonští finalisté Ivan Lendl a Hana Mandlíková. Jaroslav Drobný v All England Clubu zvítězil již jako občan Egypta. Martina Navrátilová získala všechny singlové tituly jako hráčka Spojených států.

Petr Nouza obsadil na pardubické juniorce 2. místo

Určitě nesmíme opomenout, že trenér Akademie HAMR David Škoch rovněž patří mezi vítěze tohoto turnaje, a to z roku 1994. A právě letošní ročník tohoto turnaje byl pro HAMR velmi úspěšný. Už jen fakt, že se kvalifikovali tři naši hráči na tento turnaj, je úspěchem.

Soňa Křtěnová se bezesporu postarala o největší překvapení prvního kola dívčí dvouhry, když vyřadila druhou nasazenou a loňskou finalistku Martinu Kudelovou. Soňa šla z předkola právě přes druhou nasazenou a nezastavila jí ani v dalším kole velmi nebezpečná a bojovná Veronika Přibylová. Zde její cesta bohužel skončila. Postup mezi posledních osm hráček je ale na tomto turnaji ohromným úspěchem.

Marek Dubský vstoupil do turnaje jako nasazený hráč a vyhnul se tedy předkolu. V prvním kole si hladce poradil s Filipem Křipským a ve druhém deklasoval nebezpečného Dominika Bartoně. Mezi posledními osmi šel na Tondu Bolardta a pro zranění zad bohužel musel po prvním setu vzdát.

O největší radost se ale postural Petr Nouza, který se probojoval až do finále a stal se tak vicemistrem České republiky dorostu. V provním kole si poradil s Romanem Poštolkou, pak následoval domácí nebezpečný hráč Daniel Rabas. Mezi osmi posledními hráči na něj čekal na turnaji bezchybně hrající Šprlák-Puk, který ale na Petrovu hru neměl odpověď. V semifinále měl Petr trochu nervózní začátek a ztratil rychle první set. Potom se ale dokázal zkoncentrovat a další dva sety vyhrál s velkou převahou. Ve finále však nestačil na Michaela Vrbenského, který za celý turnaj neztratil ani jeden set a celý týden co se turnaj hraje, předváděl velmi vyrovnané a kvalitní výkony.

Petr Nouza

HAMERSKÉ úspěchy doplnili kluci Petr Nouza a Marek Dubský ve čtyřhře, když se probojovali do semifinále a brali tedy bronz.

Chceme poděkovat všem zmíněným hráčům za vzornou reprezentaci a zviditelnění našeho oddílu.

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.