Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tisková konference k festivalu sportu Wannado 2017

Tisková konference Sporťáček 2017

Wannado festival Sporťáček se do Prahy vrací ve velkém – v čele s hokejovou ikonou Jaromírem Jágrem. A to i přes problémy MŠMT s vyplácením dotací, od kterého festival v letošním roce zatím nedostal ani korunu. Přehlídka všemožných sportů startuje v sobotu 9. 9. v 10:00 ve sportovním areálu Hamr, Praha-Braník. Vstup pro návštěvníky i prezentace sportovních klubů je zdarma.  

 

Jaromír Jágr si už v loňském roce zasportoval s Ostraváky, letos se objeví v Praze, společně s ním za dětmi přijede hokejista Milan Hnilička, motokrosař Petr Pilát, akrobatický letec Martin Šonka, golfistka Klára Spilková, kajakář Josef Dostál, kanoista Martin Fuksa nebo oštěpař Jan Železný. „Za mě jsou takové akce vítané a jsem rád, že je pro děti děláme. Až půjdeme jako sportovci do důchodu, tak budeme mít i díky nim své nástupce,“ vypráví Pilát.

Ani festivalu Sporťáček se nevyhnuly problémy spojené s pozastavením dotací MŠMT. Zatímco ostatní programy se proplatily nebo jsou rozhodnuty, program X, pod který festival spadá, do dnešního dne na vyjádření stále čeká. „Paní exministryní Valachovou a následně současným náměstkem Kovářem bylo avizováno, že vše bude vyřešeno do konce srpna. K dnešnímu dni se stále nic nevyřešilo, je září a MŠMT nevyplatilo ani korunu. Aktuálně jsme projekt udrželi pouze díky stabilním, dlouhodobým komerčním partnerům, příspěvkům měst a krajů a půjček. Máme však velké dluhy vůči našim dodavatelům,“ komentuje situaci Makalouš.

Festival v letošním roce představuje několik novinek. I do Prahy s ním přicestuje velká překážková dráha Ninja Race, na které budou děti v průběhu dne soutěžit o titul Festivalového Ninjy. Současně přidává platformu Wannado. Chce postupně pronikat do onlinového světa, v němž žije dnešní mládež, a skrze něj je nalákat ke sportování. Představuje čtyři nové postavičky – Bernila, Nailu, Keryana a Meerfun – které se v průběhu následujících let objeví ve svém novém animovaném seriálu.

„Cíl festivalu zůstává stejný, přivádět děti i dospělé ke sportování a pohybu. Postupně přidáváme multimediální platformu Wannado. A to z toho důvodu, že děti se svých tabletů a mobilů v brzké době jen tak nevzdají. Je lepší být s atraktivním obsahem součástí online světa než v něm chybět. Dalším krokem je propojit online svět s tím skutečným a dostat je od tabletů ven ke sportování a pohybu,“ vysvětluje Makalouš.

Praha je druhou poprázdninovou zastávkou. Další víkendy se festival objeví v Brně (16. 9.), v Plzni (23. 9.) a svou miniverzi festivalu poprvé představí v Litvínově (28. 9.), minulý víkend festival proběhl v Ostravě.

O festivalu: 

Festival sportu Wannado je největší náborový festival u nás. Prezentují se na něm sportovní kluby jak tradičních sportů, jako je hokej, florbal nebo tenis, tak těch netradičních –crossminton, kajukenbo či sportovní street jump. Společně s dětmi si znovu přijdou zasportovat známé osobnosti.

Více informací najdete na www.wannadosports.com

 

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.