Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tisková konference Kristýny Kolocové

21. 12. 2015
Kolocová má novou parťačku. Na písku se po jejím boku představí Kvapilová.
Trojnásobná mistryně republiky a účastnice OH v Londýně Kristýna Kolocová připravila fanouškům i soupeřkám předčasný vánoční dárek. Pro nadcházející sezóny představuje na domácí i světové turnaje novou spoluhráčku, pětadvacetiletou volejbalovou reprezentantku Michalu Kvapilovou.
Kolocová má za sebou náročné období, během kterého kromě hledání nové spoluhráčky podstoupila také úspěšnou operaci ramena. „Jako výhru vnímám už jen to, že tu dnes můžu být jednak s uzdraveným ramenem, ale také s Míšou a hlavně s opravdu velkou chutí do volejbalu. Ani jednou z těchto věcí jsem si ještě před nedávnem vůbec nebyla jistá,“ říká s neskrývanou radostí Kolocová. „Jak jsem se už několikrát v minulosti vyjádřila, není vůbec jednoduché najít k sobě u nás vysokou a volejbalově hotovou hráčku, která by měla výkonnostně na světovou úroveň. Míša má k tomu nejen fyzické předpoklady, ale i zkušenosti s vrcholovým volejbalem jak v hale, tak i na písku. Teprve budoucnost ukáže, jestli se nám spolu bude dařit, ale já tomu věřím a to je pro mě teď nejdůležitější.“
Odchovankyně libereckého volejbalu Michala Kvapilová (25 let, 182 cm) není ve světě beachvolejbalu žádným nováčkem, i když sportovní fanoušek si její jméno spojí spíše s palubovkou než s pískem. S ženskou volejbalovou reprezentací dokázala v roce 2012 zvítězit v Evropské lize a ve stejném roce získala na české klubové scéně stříbrnou extraligovou medaili s Olympem Praha. Mezi její největší beachvolejbalové úspěchy patří 9. místo na FIVB OPENu v Anapě, třetí místo z republikového šampionátu žen v roce 2011 a zlatá medaile z univerzitního mistrovství Evropy v roce 2012.
„Vždy mě lákala představa hrát beachvolejbal na světové úrovni. Začátky jsou ale velmi náročné, hlavně finančně, a proto jsem doposud dávala přednost větším jistotám kariéry v klubovém volejbalu. Když se na mě ale Kristýna obrátila s nabídkou spolupráce, ihned mi bylo jasné, že taková příležitost by se už nemusela opakovat. Pro mě osobně je to obrovská výzva a motivace do další práce,“ těší se na budoucí spolupráci Michala Kvapilová.
Obě hráčky už mají jasno i ohledně realizačního týmu včetně osoby hlavního trenéra. „Trénovat nás bude olympionička Lenka Háječková, z čehož mám vážně velkou radost. Lenka pro mě byla vždy velkým beachvolejbalovým vzorem a autoritou. A to jak hráčsky pro její precizní techniku, tak osobnostně svým celkovým přístupem ke sportu. Určitě se toho od ní můžeme ještě hodně naučit,“ vysvětluje volbu trenérky Kolocová.
Zimní přípravu absolvují obě hráčky samostatně. Zatímco Kolocová plánuje od začátku nového roku utužovat svou fyzickou kondici převážně v prostředí domovského areálu na HAMRu v Záběhlicích, Kvapilová se k ní připojí až na jaře po skončení probíhající halové sezony, ve které je hlavní oporou volejbalistek německého prvoligového Münsteru.
„Momentálně se ještě plně soustředím na halovou sezonu v Německu, kde s klubem bojujeme o přední ligové příčky. Samozřejmě není úplně ideální, že spolu s Týnou nezačneme trénovat hned od Nového roku, takže se pak budeme muset sehrávat. Zima je ale hlavně o fyzické přípravě a v tomto směru nepochybuji, že budeme před začátkem sezony obě připraveny na sto procent, dodala Kvapilová. Ihned po skončení klubových povinností Kvapilové plánují reprezentantky společný výjezd na některý ze zahraničních turnajů. „Do světa chceme vyrazit co nejdříve a určitě si tam o pár dnů prodloužíme pobyt, abychom mohly před ostrým vstupem do sezony kvalitně potrénovat s některými ze světových beachvolejbalových týmů,“ odkrývá plány nové reprezentační dvojice Kristýna Kolocová.

Zprávu poskytl Jaroslav Bartoš

jaroslav.b@beach-data.com 

video z tiskovky zde:

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.