Petr Nouza a jeho skvělé tažení na českých futurech

Hráč Akademie HARM Petr Nouza letos úspěšně složit maturitní zkoušku na Gymnáziu Budějovická a plně se tedy začal věnovat tenisu. I během přípravy na maturitu byl velkou oporou našeho družstva dospělých a přispěl svým dílem k tomu, že se podařilo postoupit do druhé ligy.

Po posledním mistráku už byl připraven k výjezdu na turnaje futures. Hned na druhém ze tří těchto turnajů, které se shodou okolností pořádaly v České republice, zaznamenal Petr svůj životní výsledek.

V Pardubicích nejprve prošel těžkou kvalifikací kde musel vyhrát tři zápasy, aby se v prvním kole hlavní soutěže potkal s Lukášem Vejvarou. Toho bez problémů porazil a ve druhém kole šel na prvního nasazeného Petra Mochneva, jemuž aktuálně patří 236. příčka světového žebříčku ATP. I toto utkání Petr zvládl a postoupil mezi posledních osm hráčů turnaje, kde nestačil ve třech setech na Vítka Kopřivu.

O týden později začínal další future v Brně a Petr tam obdržel volnou kartu do hlavní soutěže. V prvním kole ho velmi potrápil talentovaný Dalibor Svrčina, aby v druhém kole mohl poměřit síly s třetím nasazeným Lenny Hampelem z Rakouska, 371. hráčem světa. I v tomto obtížném utkání Petr uspěl a ve čtvrtfinále si zahrál se stejně starým Lukasem Kleinem ze Slovenska. Po třech setech se Petr poprvé v životě radoval z postupu do semifinále na takovémto turnaji. Tam na něj čekal zkušený Jan Mertl, hráč kterému kdysi patřila 164. pozice na žebříčku ATP (aktuálně 427.) Ve velmi vyrovnaném utkání Petr podlehl 5:7 ve třetím setu.

Gratulujeme a držíme palce na dalších turnajích.