Aktivní desítka v areálech HAMR

Den plný sportu, zábavy, cen, radosti, ale také potoky slz a zklamání. To vše bylo k vidění v sobotu 25. listopadu na tenisovém turnaji a také při dni otevřených dveří. Desítky sportovců si nenechalo ujít příležitost zasportovat si, pobavit se a pokusit se vyhrát pohár, medaili a ceny.

Cvičení TRX

Aktivní desítka je projekt, skrze který se Praha 10 snaží podpořit sportovní aktivity svých občanů. A to se jí od doby vzniku Aktivní desítky velmi daří. Ve sportovním kalendáři byl 25. listopad věnován akci, která se odehrála na půdě sportovního areálu HAMR-Záběhlice. Od 10:00 do 17:00 hodin se kromě tenisového konala spousta dalších doprovodných akcí, která přitáhla pozornost dětí i dospělých.

V 11:00 hodin se po prezentaci vydali na kurty hráči v jednotlivých kategoriích. Tenisté se utkali v kategorii minitenisu, tedy dětí mezi 5-7 lety, mladších žácích, dále se střetli muži, ženy a dvojice. Turnaj nabídl zajímavou podívanou a nouze nebyla ani o emoce a dramatické výměny. Přítomné desítky diváků si tak jistě přišly na své.

Celkové výsledky turnaje byly následující: V minitenisové kategorii obsadili první tři místa hráči: Petr Hájek, Lisa Michna a Gabriel Michna. V kategorii babytenisu se na stupně vítězů postavili hráči: na 1. místo Filip Müller, na 2. místo Jan Ellinger a na 3. místo Lukáš Matějka. V kategorii mladších žáků se na 1. místě umístila Nikol Janíčkovičová, na 2. místě skončil David Retinger a 3. místo obsadil Filip Kubec. Mezi dospělými se ve čtyřhře v turnaji Hamerák umístili na prvních třech místech: 1. místo Jakub Prachař a Jakub Nicod, 2. místo patřilo Tomáši Bartoňovi a Martinu Janošovi a 3. místo vybojovali Jacques Nicod a Martin Svoboda.

Stolní tenis Poháry

Pro ty, kteří se do turnaje nezapojili, jsme na HAMRu vymysleli další program. Naši trenéři na přidělených stanovištích přestavili hamerské sporty a každý zájemce si tak mohl zasportovat zcela zdarma. K vyzkoušení tak byl stolní tenis, fotbal, beachvolejbal, tenis nebo lekce cvičení či TRX.

Děkujeme všem návštěvníkům, hráčům i trenérům a těšíme se na další akce, kterých se ve sportovních areálech HAMR koná více než dost.