Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozhovor s českým reprezentantem v badmintonu Petrem Koukalem

Přestože jsou opravdu horké dny, vidíme tě pilně trénovat v badmintonové hale areálu HAMR-Braník. Na co se chystáš a jak dlouhá příprava bude?

Právě mi začala druhá část náročné přípravy na srpnové MS. Do té doby ještě odehraji turnaje ve Francii, Americe a snad i v Brazílii. Také proto se mi současné horké letní dny vlastně i hodí.

Trénuješ pouze se svým trenérem nebo využíváš české či zahraniční sparingpartnery?

Trénuji hlavně se svým trenérem Dicky Palyamou (na fotografii), ale často se k nám připojují i hráči ze zahraničí a někteří čeští hráči. Mrzí mě, že o tak kvalitní trénink v tak dobrém zázemí, jaké nám Hamr poskytuje, nemá zájem více českých hráčů.

Petr s trenérem

Co všechno už máš v letošní sezóně v individuálních soutěžích za sebou?

Od ledna jsem odehrál několik turnajů, ale upřímně - příliš se mi zatím nedařilo. Posedmé jsem obhájil titul mistra ČR, ale na mezinárodní scéně to nebylo ideální. Na turnajích v Německu, Finsku a Polsku jsem neprošel dál než do osmifinále, nicméně mám radost, že na všech turnajích jsem v 1. nebo ve 2. kole vždy porazil velmi kvalitní hráče a to je pozitivní. Na dubnovém ME se mi podařilo proniknout mezi nejlepších 10, ale i tam jsem mířil minimálně o kolo dál a chtěl jsem přivést 5. místo nebo ještě lépe i medaili. Ale věřím, že všechno má svůj čas, a že se mi podaří v druhé části roku prodat velmi dlouhou, poctivou a náročnou přípravu a výsledky přijdou.

Tradičně se ti daří i v týmových soutěžích – hraješ extraligu za Sokol Veselý Brno Jehnice – kolik titulů už máte na kontě a pro ty co detailně nesledují badminton prozraď, jak to dopadlo letos? :-)

Ano, podařilo se nám letos získat 5. titul v řadě, což se v historii české ligy ještě nikomu nepodařilo. Samozřejmě mě to těší a věřím, že na turnaji Ligy mistrů, který se uskuteční za dva týdny ve Francii, získáme co nejvyšší umístění.

Petr Koukal

Jakým způsobem relaxuješ, aby tělo dostatečně regenerovalo?

Nejčastěji využívám kryocentrum v Modřanech, které je nedaleko areálu Hamr-Bráník. Nejen teď v horkých letních dnech, ale i celoročně, se podle mého názoru jedná o nejlepší možnou regeneraci pro profesionální i rekreační sportovce, ale stejně tak i skvělá cesta jak si utužit imunitu pro lidi, kteří třeba nesportují.

A na závěr z úplně jiného soudku – jaký zimní sport rád sleduješ jako pasivní divák, jaký sám v zimě provozuješ a který by tě bavil dělat soutěžně - kdyby neexistoval badminton :-) 

Jako člen Výkonného výboru ČOV jsem měl letos možnost podívat se na OH v Sochi, takže jsem si zimních sportů užil až až! Přivezl jsem si úžasné sportovně-fanouškovské zážitky a ještě dnes na ně často vzpomínám. Nejvíce jsem si užil medaile Evy Samkové a biatlonistů! Osobně jsem celé dětství díky mým skvělým sportovně založeným rodičům strávil v zimě na horách a lyžování mě baví dodnes. Bohužel na něj díky svému sportovnímu vytížení nemám tolik času, ale těším se, že se k tomu po skončení aktivní kariéry vrátím.

Děkujeme za rozhovor a držíme palce, aby se účinkování na nejbližších akcích odvíjelo podle tvých představ!!! 

míčky
červenec 2014

 

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Štěrboholy

Štěrboholy

U školy 430
102 00 Praha 10

  734 428 970

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.